Identifikace efektvity spolupráce mezi nízkoprahovými zařízeními pro děti a mládež a orgány sociálně-právní ochrany dětí v Praze a Středočeském kraji
Identification of the effectiveness of cooperation between low-threshold facilities for children and youth and the social-legal protection of children in Prague and the Central Bohemian Region
diplomová práce (OBHÁJENO)

Zobrazit/ otevřít
Trvalý odkaz
http://hdl.handle.net/20.500.11956/200147Identifikátory
SIS: 268946
Kolekce
- Kvalifikační práce [2864]
Autor
Vedoucí práce
Oponent práce
Matějková, Veronika
Fakulta / součást
Husitská teologická fakulta
Obor
Sociální a charitativní práce
Katedra / ústav / klinika
HTF - Katedra psychosociálních věd a etiky
Datum obhajoby
16. 6. 2025
Nakladatel
Univerzita Karlova, Husitská teologická fakultaJazyk
Čeština
Známka
Výborně
Klíčová slova (česky)
Dobrá praxe, mezioborová spolupráce, ohrožené dítě, případová konference, sociálně-právní ochrana dětí, streetwork, syndrom CANKlíčová slova (anglicky)
Case conference, endangered child, good practice, Child Abuse and Neglect Syndrome, interdisciplinary cooperation, social and legal protection of children, streetworkTato diplomová práce se zabývá spoluprací mezi orgány sociálně-právní ochrany dětí a nízkoprahovými zařízeními pro děti a mládež. Cílem výzkumu této práce je zjistit, zda probíhá spolupráce mezi subjekty, a jestliže probíhá, pak zjistit podněty k efektivní spolupráci. Dalším cílem je identifikovat důvody a jevy, které jsou impulsem pro jejich vzájemné kontaktování, a pojmenovat případné bariéry předmětné spolupráce. Jako nástroj výzkumu v praktické části práce je použita kvalitativní metoda ve formě strukturovaných individuálních rozhovorů. Výsledky výzkumu jsou interpretovány realistickým způsobem zpracování, kdy je zvolen přístup na bázi redukce, sumarizace, kategorizace a parafrázování. Výzkumem je dosáhnuto získání zdrojových dat, která přináší určité odpovědi na předem stanovené výzkumné otázky. Závěr přináší shrnutí odpovědí na výzkumné otázky, které generují další otázky, které můžou posloužit jako podnět k dalšímu budoucímu zkoumání.
This diploma thesis explores the cooperation between the authorities of social and legal protection of children and low threshold facilities for children and youth. The research aims to determine the presence of cooperation between these subjects and, if present, to identify factors contributing to its enhancement. A further objective is to identify the reasons and circumstances that initiate their mutual contact and to name any potential barriers to the cooperation. The research instrument used in the practical part of the thesis is a qualitative method, namely structured individual interviews. The research results are interpreted through a realistic processing method, including reduction, summarization, categorization, and paraphrasing. The research generates source data that offers answers to the pre-determined research questions. The conclusion summarizes the answers to the research questions, thereby generating further topics that may serve as a basis for any future research.