Zobrazit minimální záznam

dc.contributor.authorSládek, Václav Samuel
dc.date.accessioned2021-12-15T10:41:08Z
dc.date.available2021-12-15T10:41:08Z
dc.date.issued2021
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/20.500.11956/170749
dc.language.isocs_CZcs
dc.publisherUniverzita Karlova, Filozofická fakultacs
dc.subjectNízkoprahové zařízení pro děti a mládežcs
dc.subjectorgán sociálně-právní ochrany dětícs
dc.subjectspoluprácecs
dc.subjectděti a mládežcs
dc.subjectmlčenlivostcs
dc.subjectanonymitacs
dc.titleSpolupráce nízkoprahových zařízení pro děti a mládež s orgány sociálně-právní ochrany dětícs
dc.typeVědecký článekcs
dcterms.accessRightsopenAccess
dcterms.licensehttp://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
uk.abstract.csTento článek se zabývá problematikou spolupráce nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (NZDM) s orgány sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Předně se článek zaměřuje na pojmy NZDM a OSPOD, následně pak na termín riziková mládež, který je často předmětem zájmu těchto dvou služeb. Výzkum byl zaměřen na analýzu dat získaných z rozhovorů s jednotlivými pracovníky z výše zmíněných služeb působících v Jihočeském kraji a v hlavním městě Praze. Cílem článku je zobrazit dosavadní spolupráci mezi institucemi a možnosti rozšíření takové spolupráce. Dále pak poukázat na možné příčiny nespolupráce a bariéry, které zabraňují plné spolupráci mezi institucemi. Výsledky ukazují, že většina zařízení mezi sebou spolupracuje v určitých formách spolupráce. Ukázalo se, že nejvíce se využívá vzájemné předávání informací mezi pracovníky NZDM a OSPOD. Dále pak doporučení a přeposílání klientů od OSPOD do NZDM. Posléze se druhy spolupráce liší dle jednotlivých regionů, které jsou zmíněny v tomto článku podrobněji. Naopak nespolupráce se ukázala ve velmi malé míře. V Jihočeském kraji hraje největší roli vzdálenost mezi institucemi. V hlavním městě Praze jsou důvody rozdílné dle výpovědí informantů. Ve spolupráci existují různé bariéry, které zabraňují v navázání plnohodnotné spolupráce. Největší bariéra v obou regionech je povinná mlčenlivost pracovníků a anonymita klientů využívajících služby. Druhá bariéra ukazuje, že i v sociální práci existují předsudky mezi pracovníky. Tímto výzkumem byla zmapována spolupráce napříč dvěma regiony — Jihočeský kraj a hlavní město Praha. Na podobné téma absentují výzkumy, protože doposud byl zmapován pouze Pardubický kraj a zčásti i město Brno.cs
dc.publisher.publicationPlacePrahacs
uk.internal-typeuk_publication
dc.description.startPage68cs
dc.description.endPage77cs
dcterms.isPartOf.nameFórum sociální prácecs
dcterms.isPartOf.journalYear2021
dcterms.isPartOf.journalVolume2021
dcterms.isPartOf.journalIssue2
dcterms.isPartOf.issn2336-6664
dc.relation.isPartOfUrlhttps://forumsocialniprace.ff.cuni.cz


Soubory tohoto záznamu

No Thumbnail [100%x80]

Tento záznam se objevuje v následujících sbírkách

Zobrazit minimální záznam


© 2017 Univerzita Karlova, Ústřední knihovna, Ovocný trh 560/5, 116 36 Praha 1; email: admin-repozitar [at] cuni.cz

Za dodržení všech ustanovení autorského zákona jsou zodpovědné jednotlivé složky Univerzity Karlovy. / Each constituent part of Charles University is responsible for adherence to all provisions of the copyright law.

Upozornění / Notice: Získané informace nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora. / Any retrieved information shall not be used for any commercial purposes or claimed as results of studying, scientific or any other creative activities of any person other than the author.

DSpace software copyright © 2002-2015  DuraSpace
Theme by 
@mire NV